Wczasy w okolicach malowniczych Szaflar

Wypoczynek w górach ma wiele zalet. Czyste powietrze, piękne widoki i mnóstwo ciekawych atrakcji to tylko niektóre z nich. Jeśli chodzi o podhalańskie miejscowości, wśród turystów szczególną popularnością cieszy się Zakopane. Nie zawsze trzeba jednak wybierać miasto – czasem dobrze jest zdecydować się na pobyt w mniejszej miejscowości, np. w okolicach słynących z wód termalnych, czyli Szaflar. W tym wpisie przybliżymy warte uwagi atrakcje dostępne w tej malowniczej wsi.

noclegi-w-szaflarach

Wakacje w Szaflarach – baseny termalne

Ta niewielka, położona około 17 km od Zakopanego miejscowość ma do zaproponowania wiele punktów, które zdecydowanie warto odwiedzić bez względu na porę roku. Jeśli chodzi o obiekty wypoczynkowe, to noclegi w Szaflarach i okolicach są doskonałym wyborem na letnie wyjazdy, a także na ferie zimowe – nie ma zatem znaczenia, kiedy zdecydujemy się na wycieczkę.

Główną atrakcję w tej miejscowości stanowią baseny termalne. Istnieją tu aż dwa ośrodki – Gorący Potok oraz Termy Szaflary. Oba miejsca gwarantują doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Dostępne są różnej wielkości niecki basenowe, ale też strefy saunowe i spa. Dzięki nim wypoczynek nabiera niezwykłej jakości. Termy otwarte są przez cały rok, a w każdym sezonie korzystanie z nich ma swój niepowtarzalny urok.

Baza wypadowa na górskie szlaki

Planując letni wypoczynek, w czasie którego chcemy dużo chodzić po górach, warto wybrać okolice Szaflar i tutejsze noclegi z wyżywieniem. Lokalizacja ta jest świetną bazą wypadową do podbijania szczytów Tatr oraz Gorców, a decydując się na pokoje prywatne ze śniadaniem oraz obiadokolacją, można być skupionym tylko na trekkingu i nie martwić się o to, skąd weźmiemy – niezbędne przed wysiłkiem, a także do regeneracji po nim – jedzenie.

kwatery-prywatne-w-szaflarach

Stoki – gdzie można szusować, stacjonując w Szaflarach?

Nie tylko latem dobrze jest wybrać kwatery prywatne w Szaflarach lub okolicach – zimą plusem jest świetna dostępność doskonałych stoków narciarskich. Warte uwagi propozycje znajdują się w Białce Tatrzańskiej, Nowym Targu, Gliczarowie Górnym czy w Bańskiej Wyżnej. W pobliżu można uprawiać też narciarstwo biegowe. Możliwości dla fanów sportów zimowych jest tu naprawdę sporo.

Ciekawe miejsca i warte zobaczenia zabytki

Pokoje gościnne do wynajęcia w okolicach Szaflar należałoby rozważyć także ze względu na znajdujące się tu zabytki. Do wartych obejrzenia należą żelazny krzyż na wzgórzu Ranisberg czy uroczy Kościół Parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła. Niezwykle ciekawą propozycją jest też wizyta w Chałupie Anny Doruli. Zabytek ten pochodzi z roku 1843 i można podziwiać w jego wnętrzu wyjątkowy obraz nieznanego autora pt. „Zaśnięcie Matki Boskiej”. Co więcej, nie brakuje tam przedmiotów codziennego użytku pochodzących z dawnych czasów.

Spędzenie urlopu w sąsiedztwie Szaflar to świetny pomysł bez względu na porę roku. Panujący tu spokój pozwala się wyciszyć, a bliskie sąsiedztwo wielu ciekawych miejscowości – w tym Zakopanego – sprawia, że gdy mamy ochotę, łatwo tu o rozrywkę. Nocleg w okolicach Tatr na pewno nikogo nie rozczaruje. Czas zabukować termin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *